00.00.0000

Sdružení Romodrom připravuje letní tábor pro děti

Letní tábor se letos koná již po sedmé a je určen dětem ze sociálně slabých rodin z Prahy a okolí. Nabídne vzdělávací a volnočasové aktivity pod dohledem odborníků z řad zaměstnanců Romodromu a dobrovolníků, kteří se sdružením tradičně spolupracují. Tábor je rozdělen do 4 turnusů v období letních prázdnin a celkově se na něm vystřídá 120 dětí. Realizuje se v rekreačním středisku Pohoda v Ratajích nad Sázavou.

Celkový rozpočet na rekreaci činní 150 000,- Kč. Finanční podporu sdružení na tento projekt již poskytlo Ministerstvo kultury ČR a to částku 30 000,- Kč. V současné době sdružení hledá sponzory, kteří by tuto aktivitu podpořili ať už finančně, nebo materiálně. Jelikož na tábor jezdí děti z velmi chudých rodin, sdružení uvítá jakoukoli formu pomoci. Aktuální jsou potraviny, nápoje, hygienické potřeby, výtvarné potřeby, oblečení, obuv a samozřejmě i deky, spacáky a vše ostatní, co si děti běžně s sebou na tábory vozí.

„Jelikož k autobusu často přijdou děti opravdu jen s igelitkou v ruce, je důležité vše zajistit předem a jsme vděční i za pomoc firem, které nám pomáhají a nejedná se vždy jen o velké společnosti, radost nám udělá i třeba jen zajištění vstupenek do kina, na zámek a nebo koupaliště,“ říká koordinátora projektu Anna Chválová z Romodromu.

Letošní tábor nabídne celou řadu aktivit, sjezd řeky na raftech, soutěže, koupání a samozřejmě i stezku odvahy. V kempu se téměř každý den koná táborák a nechybí ani diskotéky a karneval. Den začíná pravidelnou rozcvičkou, nástupem a nechybí ani večerní hodnocení aktivit s odměněním vítězů.

Smyslem tábora je především motivovat děti v jejich dalším vzdělávání po prázdninách a naučit je komunikovat mezi sebou, umět si prosadit svůj názor a uvědomit si svou individualitu a výjimečnost. Tábor chce v dětech vyvíjet schopnost v rámci smysluplného využití jejich volného času a naučit je sportovní a jiné aktivity, které mohou dál využívat. Rekreace také nabízí formou scének řešení různých životních událostí a instruktoři svým svěřencům pomáhají rovněž řešit jejich soukromé záležitosti, na které rodiče nemají čas.

 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster