10.02.2011

Konference “Jak zlepšit přístup Romů k bydlení“

Konference “Jak zlepšit přístup Romů k bydlení“
Přes 140 hostů z České republiky i ze zahraničí se zúčastnilo konference Zlepšování přístupu Romů k bydlení: dobré lokální praxe, financování a legislativa, která se uskutečnila ve dnech 2. až 4. února 2011 v hotelu Pyramida v Praze. Konferenci pořádaly Nadace Open Society Fund Praha ve spolupráci s mezinárodní sítí nadací Open Society Foundations, Úřad vlády ČR, Evropská agentura pro základní lidská práva a Sekretariát Dekády romské inkluze.
Konference představila lokální a mezinárodní kontexty zlepšování přístupu Romů k bydlení. Zúčastnil se například náměstek ministra pro místní rozvoj Miroslav Kalous, ředitel Evropské agentury pro základní lidská práva Morten Kjaerum, expertka Světové banky Katarina Mathernova, zástupce Generálního ředitelství pro regionální politiku EU Alexandros Tsolakis, zvláštní zpravodajka OSN pro přiměřené bydlení Raquel Rolnik a další.
Konference se konala v rámci předsednictví České Republiky Dekádě romské inkluze 2005-2015, mezinárodní iniciativy, k níž se přihlásilo dvanáct států (Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Chorvatsko, Černá Hora, Česká republika, Maďarsko, Makedonie, Rumunsko, Slovensko, Srbsko, Španělsko). Jde o politický závazek zúčastněných států, řešit chudobu, sociální vyloučení a diskriminaci romských komunit v regionálním měřítku.

Za o.s.Romodrom se zúčastnili Jakub Chudomel, Anna Chválová, Šárka Hofmannová, a jako reportérka jedné pracovní skupiny Lucie Horváthová.

Zdroj: osf.cz
 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster