05.04.2011

Seminář s romskou osobností na ZŠ v Olomouckém kraji


Dne 28. 4. 2011 proběhl ve Vrbátkách seminář s romskou osobností v ZŠ Zdeny Kaprálové a MŠ Vrbátky. Seminář se konal jednu dopolední vyučovací hodinu a byli přítomni žáci 6. a 7. třídy.
V úvodu se kolektiv rozdělil do čtyř skupinek a každá si zvolila svého velitele a název. Poté následovalo malé představení krajské koordinátorky a terénních pedagogických asistentek - jako host byla představena Ema Horváthová , terénní pedagogická asistentka, která ma na starost oblast Šternberk a děti měly za úkol uhádnout její povolání. Každý tým se snažil vytvořit pět uzavřených otázek, pomocí kterých by odpověď vypátral. Moderátorku si „zahrála“ krajská koordinátorka týmu terénníxh pedagogických asistentů Olomouckého kraje Kateřina Dosedělová, asistentku režie terénní pedagogická asistentka Kateřina Cetkovská.
Děti pracovaly se zápalem. Nejprve se naučily, co jsou to uzavřené otázky, a pak se pustily do skupinové práce. Za každou otázku, na kterou odpověď hosta zněla ano, dostal tým bod, za opačnou odpověď se mu bod odečetl. Po týmové poradě se dvě skupiny shodly na výsledku, že paní Ema pracuje jako asistentka pro postižené děti, jeden tým ji svým názorem delegoval na paní ředitelku navštívené školy. Nakonec došlo u dvou skupin ke shodě v bodovém hodnocení – vítěze určil správným tip na otázku, kolik má paní Ema dětí. Po soutěži se žáčci dozvěděli více o tom, co je a jak funguje o.s.Romodrom.
 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster