01.06.2011

Úspěch v zaměstnávání pracovníků služby Romodrom pro regiony Středočeský kraj


Díky obětavosti sociálních pracovnic se nyní podařilo najít práci pro 3 uživatelky, které získaly zaměstnání v pohostinství. Ačkoli něměly praxi v oboru pohostinské činnosti, firma ze svých požadavků slevila a ženy do pracovního poměru přijala. Předcházelo tomu vyjednávání se zmíněnou firmou. Sociální pracovnice rovněž ženám pomohly sepsat životopis, motivační dopis a doprovodili je na pohovor v rámci získání zaměstnání. Uživatelkám rovněž poradili, jak se na pohovor obléci a jak vystupovat, aby jednání bylo úspěšné.

"Naši pracovníci dělají pro uživatele služeb maximum, když se již podaří najít pracovní místo a náš uživatel by odpovídal svými dovednostmi dané pozici, je možné se za něj do jisté míry i přimluvit a pak má lepší šanci se umístit," říká Krajský koordinátor Středočeského kraje Jan Mišurec.

Terénní pracovníci apelují rovněž na rodiny, aby jejich děti studovaly. "I zde jsou terénní pracovníci úspěšní, dva žáci nám po letních prázdninách nastoupí na střední odborná učiliště, jedna žákyně byla přijata do učebního oboru kuchař - číšník - barman a druhý žák se bude věnovat učebnímu oboru instalatér. I v tomto případě musely sociální pracovnice rodičům vysvětlit, proč je vzdělání pro jejich děti důležité. Rodiče původně chtěli, aby děti zůstaly po základní škole doma a nestudovaly. Rodinám byly rovněž poskytnuty infomace o možnosti získání dotací určených žákům ze sociálně slabých rodin. Dál budeme žáky motivovat, aby nám na školách vydržely a dostudovali," dodává Mišurec.
 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster