07.09.2011

Nové exkurze dětí z projektu Romodrom pro vzdělání v Moravskoslezském kraji do možných budoucích zaměstnání


Během posledního týdne prázdnin se děti z projektu Romodrom pro vzdělání v Moravskoslezském kraji Z Bohumína, Karviné a Orlové zúčastnily exkurzí do možných budoucích zaměstnání.
Bohumín, exkurze do Penzionu Ve Věži, 26.8.2011

Dne 26.8.2011 v dopoledních hodinách se děti z Bohumína spolu s TPA Annou Machovou zúčastnily exkurze v Penzionu Ve Věži. Paní recepční nám předala základní informace o penzionu a jeho zaměstnancích a seznámila nás se svou prací na recepci a předpoklady pro výkon její práce.
Poté jsme se vydali na prohlídku penzionu spolu s paní pokojskou a mohli ji vidět při její práci na pokojích. I paní pokojská nám ochotně povykládala o náplni své práce a odpovídala na naše všetečné dotazy. Naše další kroky vedly do restaurace, která je umístěna v nejvyšším patře penzionu. Zde se mohly děti seznámit s prací servírky a jejím pracovním prostředím.
Na závěr nám paní recepční předala propagační materiály penzionu a pozvala nás k další návštěvě. Nakonec děti absolvovaly malý ústní kvíz, který měl ověřit to, co si z exkurze zapamatovaly.
Děti exkurze zaujala, rády by se podobné exkurze opět zúčastnily.

Karviná, exkurze v kadeřnictví 31.8.2011

Dne 31.8. navštívily děti z Karviné za doprovodu TPA Nikoly Pechové v rámci projektu Romodrom pro vzdělání a jeho části „Návštěvy budoucích zaměstnání“ kadeřnictví v Karviné. Děvčatům se líbilo prostředí, ve kterém kadeřnice pracují. Bavili jsme se o vzdělání, které je k tomuto povolání potřeba. Mohli jsme se podívat na pánské stříhání a z dámského kadeřnictví na barvení vlasů. Děti exkurze bavila a těší se na další.


Orlová,exkurze- KC Orlová 31. 8. 2011

Dne 31.8. navštívily děti z Orlové za doprovodu TPA Jany Němcové terénní sociální pracovnice v kontaktním centru o.s. Romodrom v Orlové. Děti měly možnost poznat práci těchto pracovnic v jejich kanceláři. Terénní sociální pracovnice povyprávěly dětem, jaká je jejich náplň práce a co všechno zahrnuje. Děti se také dozvěděly, jaké je potřeba mít vzdělání, aby mohly tuto profesi vykonávat. Všechny děti také dostaly malý dárek (pastelky a propisku) jako upomínku. Dětem se na exkurzi velmi líbilo.


 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster