00.00.0000

Romodrom na Etnofestu

Vystoupení spolků ze čtyř světadílů, ochutnávky tradičních jídel nebo třeba hudba. Takový byl etnofestival v pražských Vysočanech.Park v Podviní nabídl širokou škálu kulturních i kulinářských zážitků. "Spolupracujeme s ambasádami jednotlivých států a s kulturními sdruženími. Díky tomu, že Folklorní sdružení České republiky pořádá Pražský jarmark, mohli jsme zde přivítat spolky například z Mexika nebo Venezuely," řekl Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9.

Největším lákadlem bylo podle orgnizátorů vystupení zástupců Jihoafrické republiky. Kromě jídla a pití mohli návštěvníci prokouknout do tajů hudby a tance ne příliš známých zemí.

"Cílem je dát dohromady cizince, kteří žijí dlouhodobě v Praze. Navíc se i Pražané mohou přijít podívat na tuhle směsici kultur," prohlásila organizátorka Lucie Šplíchalová.

Spolu s ostatními menšinami a neziskovými organizacemi
se již po třetí účastnilo této jedinečné akce také O.s Romodrom. Nabízelo hostům letáčky a především informace jednotlivých sociálních programech a efektivitě sociální práce. O.s Romodrom zde měl i stánek stradičním romským jídlem.
 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster