04.04.2012

O.s.Romodrom: děkujeme dobrovolné sponzorce

Mezi hromadou pracovních emailů našla ředitelka o.s.Romodrom Marie Gailová nedávno zprávu, kterou v poště nenachází každý den. Oslovila ji mladá paní s nabídkou pravidelného měsíčního příspěvku ve výši pětiset korun.

„Byla jsem velice mile překvapena. Chtěla bych paní srdečně poděkovat, částku využijeme pro naše programy pro děti a mládež,“ říká Gailová.

Jak se paní o Romodromu dozvěděla a proč se rozhodla nás podpořit?

„Moc se mi líbí vaše nadšení! Už několik měsíců jsem rozhodnutá měsíčně přispívat na činnost neziskové organizace. Věděla jsem, že chci, aby se věnovala práci s Romy. Vzhledem k mému časovému vytížení ale nikdy nebyl čas organizace aktivně hledat, studovat stránky. Takže jsem musela počkat, až si mě nějaká najde sama. A to se povedlo té vaší. Dostala se mi do ruky vaše výročka, zrovna ve chvíli, kdy jsem dočetla noviny a měla před sebou ještě cestu vlakem. A bylo rozhodnuto. Proč organizace, která pracuje s Romy? Štve mě jejich blbá situace, negativní veřejné mínění, politický distanc, jejich zmanipulovaný obraz v médiích a vlastně možná i nutnost bojovat s nějakými svými předsudky. Znáte to, jak paní vyprávěla, že když přistoupí halasná romská rodinka do tramvaje, intuitivně si chytne kabelku? Mně se to jednou taky stalo a styděla jsem se. O to víc, že jsem se s mnoha Romy potkala a to bez ztráty čehokoliv. Z těchto všech důvodů mám také pocit, že se vám dárci nehrnou tolik jako třeba dětskému domovu.“

Děkujeme!

 
  Copyright (c) Romodrom, webmaster